JESTEŚMY U SIEBIE

– z nadzieją na równość

O projekcie

W ostatnich latach Polskę ogarnęła fala homofobii i transfobii. Z każdego zakamarka wyłania się brutalny język i agresja w kierunku lesbijek, gejów osób biseksualnych, transpłciowych, queerowych, interpłciowych i aseksualnych. Społeczność LGBTQIA w mniejszych miastach częściej i bardziej dotkliwie doświadcza tych ataków, ale także ma ograniczone możliwości działania czy uzyskania pomocy. Osoby te potrzebują zobaczyć nadzieję na równość w swoim otoczeniu. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa i przynależności – dlatego głośno mówimy „Jesteśmy u siebie”.

Warsztaty dla osób aktywistycznych

Jesienią 2021 roku zaprosiliśmy grupę osób aktywistycznych o różnym doświadczeniu, z różnych miejsc do udziału w serii partycypacyjnych warsztatów. W ten sposób powstały krótkie poradniki, będące opisanymi szkicami gotowych rozwiązań i narzędzi powstałych przy wykorzystaniu kreatywnych metod warsztatowo-fokusowych podczas wspomnianych warsztatów. Narzędzia te mają jak najbardziej odpowiadać na potrzeby samych osób aktywistycznych, czy osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywizmem, mają być krótkie, zwięzłe i zbierające.

Kampania promująca tęczowy aktywizm

Początkiem 2022 zaprosiliśmy grupę osób o różnym doświadczeniu aktywistycznym do wspólnej podróży warsztatowej z pomocą metody MobLab. W ten sposób powstały pomysły, inspiracje, wizje wokół kampanii społecznej, dotyczącej tęczowego aktywizmu, którą zobaczycie na ulicach swoich miast w pierwszej połowie 2023 roku.

Platforma aktywistyczna

Zapraszamy na Milk.org.pl, platformę aktywistyczno-publicystyczną, która jest spełnieniem naszego marzenia o miejscu w Internecie, dzięki któremu wymiana wiedzy i sieciowania będzie prostsza i dostępna dla każdej osoby, która chce zacząć działać, także poza największymi miastami.
Projekt “Jesteśmy u siebie – z nadzieją na równość” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Projekt realizowany jest przez Fundację Równość.org.pl z siedzibą w Krakowie.